3 ms·
That's a great idea, but with two kids in grade school, the local private schools would cost me about $30k per year. I would rather invest 15 minutes a day wit
by ryanhuff 13y ago
That's a great idea, but with two kids in grade school, the local private schools would cost me about $30k per year. I would rather invest 15 minutes a day with augmenting what they are doing in the classroom. If you have the resources to go private, more power to you.