3 ms·
If you spend 30 mins/day studying math then that's $3.30 per hour. If it improves your learning efficiency by just 10% then it's worth it. (My son uses math a
by rahimnathwani 3mo ago
If you spend 30 mins/day studying math then that's $3.30 per hour.
If it improves your learning efficiency by just 10% then it's worth it.
(My son uses math academy 3-5 hours per week.)