3 ms·
It costs $35 to deliver 20-22 meals of that quality to a given student. One every school day for the month. Effectively, that meal was delivered -- SOMEHOW --
by bmelton 2y ago
It costs $35 to deliver 20-22 meals of that quality to a given student. One every school day for the month.
Effectively, that meal was delivered -- SOMEHOW -- for a cost of $1.70
Edit: I see that not all of the words in my thought made it into the comment, and it was confusing. Updated.