3 ms·
Family of 7 + 1 (sister living with us). We spend close to 2k a month on food. That's with buying bulk at Costco, buying cows and pigs from local farmers and li
by iamthepieman 3y ago
Family of 7 + 1 (sister living with us). We spend close to 2k a month on food. That's with buying bulk at Costco, buying cows and pigs from local farmers and living in a rural area. If I go to the store to buy dinner prep food without a plan I'll spend 60 on one meal. There will be leftovers for sure, maybe two meals worth. Maybe not.