3 ms·
It definitely uses more energy per calorie produced by a factor of 3 to 10. (Otherwise meat and cheese would cost roughly as much as rice or maize or bread or p
by MagnumOpus 3y ago
It definitely uses more energy per calorie produced by a factor of 3 to 10. (Otherwise meat and cheese would cost roughly as much as rice or maize or bread or pasta.)