3 ms·
But even then the price wouldn’t make sense right? I mean - regardless of unit confusion, didn’t they have to at some point calculate a price per unit themselve
by onphonenow 4y ago
But even then the price wouldn’t make sense right? I mean - regardless of unit confusion, didn’t they have to at some point calculate a price per unit themselves ? At that point the error would be pretty clear no? I can’t think of a combination of unit confusion that results in a normal price
- lisper 4y ago> But even then the price wouldn’t make sense right? Yes, it would, if the price was quoted per bag rather than per unit/case. That seems unlikely, but it's possible, and it would make the initial confusion slightly more understandable.