3 ms·
We do and the flavours are ridiculously good, but the price of the material is prohibitive, often around 90 € per kg.
by ispo 4y ago
We do and the flavours are ridiculously good, but the price of the material is prohibitive, often around 90 € per kg.
- RajT88 4y agoAre you buying the kelp? That's the only way I can get that to add up. The folks on youtube all seem to just harvest it wild.
- ispo 4y agoYes, it reaches me from Portugal and Spain, several algae I tried, all delicious and truly bringing my sauces to the next level. Edit: currently I am in a landlocked region.