4 ms·
Yeah but it’s annoying because I know there are people who would literally buy the package of 6 apples just cos it’s on a special promo. If it’s almost equivale
by imacerealkiller 5y ago
Yeah but it’s annoying because I know there are people who would literally buy the package of 6 apples just cos it’s on a special promo. If it’s almost equivalent to the price of 2/3 apples, why not, right? And then they end up binning the rest that they can’t eat. So much food waste it’s crazy. They need to be more conscious in their decisions.