3 ms·
I need 100g. The product went from: 100g: £1 to 80g: £1 So I have to spend £2 to buy 160g, and waste 60g (£0.6) I would much rather the product was 100g at
by Dayshine 5y ago
I need 100g.
The product went from:
100g: £1
to
80g: £1
So I have to spend £2 to buy 160g, and waste 60g (£0.6)
I would much rather the product was 100g at £1.2, where I would be "wasting" £0.2.