3 ms·
For $25 a kit, there's no reason why you couldn't give one to each student (or have them buy it as part of their stationary requirements). I'm sure they're not
by jeza 15y ago
For $25 a kit, there's no reason why you couldn't give one to each student (or have them buy it as part of their stationary requirements). I'm sure they're not going to destruct their own little project.
- regularfry 15y agoEither you had a significantly different educational experience to me, or your optimism is remarkable in its magnitude :-)