3 ms·
I followed a recipe a few times and had decent success using store-bought as a starter. It ends up taking a long time, cost about the same to make as buying a 3
by memco 6y ago
I followed a recipe a few times and had decent success using store-bought as a starter. It ends up taking a long time, cost about the same to make as buying a 32oz tub and yielded about the same volume so I just buy it. Fun and easy project to do yourself, but for me it isn't something I took enough interest in to keep doing regularly.