3 ms·
Buy a mill folks! The one I bought for 10 years back cost me about $350. Steep, yes. Considering all that freshly ground flour in the proportions that I wanted,
by sriram_sun 6y ago
Buy a mill folks! The one I bought for 10 years back cost me about $350. Steep, yes. Considering all that freshly ground flour in the proportions that I wanted, it was a no-brainer in hindsight. I cannot for the life of me find reasonably priced wheat kernels at this time. So paradoxically for the past 2 months it has been sitting idle!
- bovermyer 6y agoWhen I first read this, I somehow thought you meant an actual building, and not the in-home type. Must be the whole Friday evening thing.
- jagannathtech 6y agoYou are not alone
- sriram_sun 6y agoHa ha ha! Sorry for the confusion. My mind kept saying "don't endorse a particular brand". So I was "carefully" optimizing my response for that!
- deleted 6y ago[deleted]