3 ms·
For 2-4 USD, you can have breakfast, lunch and dinner, depending on location and your preferences. For about 30 USD, I can buy vegetables (excluding groceries
by mayankkaizen 8y ago
For 2-4 USD, you can have breakfast, lunch and dinner, depending on location and your preferences.
For about 30 USD, I can buy vegetables (excluding groceries) for the family of 2 for a month. Milk is about .75 USD per liter.
300-400 USD per month is the rent for 3 BHK apartment in good location. (I pay 220 USD for 2 BHK).
For cable tv subscription, I pay around 5 USD.
- vinay427 8y agoSomewhat unsurprisingly, unprepared food costs are similar to in most developed countries while everything else is far cheaper.