4 ms·
25$/month, assuming 35mpg and $2.75/gallon, is 320mi/month, that's a lot of trips to the grocery store or a trip to go skiing/vacation for a weekend. Might not
by s0rce 9y ago
25$/month, assuming 35mpg and $2.75/gallon, is 320mi/month, that's a lot of trips to the grocery store or a trip to go skiing/vacation for a weekend. Might not be cheaper than rentals but depending on your situation it can be much more convenient and not much more expensive.