5 ms·
> I just ate an orange that cost 50¢ and it was more luxurious than any cigarette I've ever smoked. Given $5 for a pack, that's double the price. Expenses add
by vilmosi 9y ago
> I just ate an orange that cost 50¢ and it was more luxurious than any cigarette I've ever smoked.
Given $5 for a pack, that's double the price. Expenses add up.
- chc 9y agoAn orange includes 10–20 slices, so you could just as well say it's 1/10 the price. Trying to make a 1:1 comparison between oranges and cigarettes is a pretty weird idea in the first place.