3 ms·
At $85/person for a 270 mile trip that's a little less than a dollar per mile assuming you can sell all three seats for every trip. The car itself costs more th
by eip 11y ago
At $85/person for a 270 mile trip that's a little less than a dollar per mile assuming you can sell all three seats for every trip. The car itself costs more than that. The time and effort required to organize the trips isn't free.
Maybe the kid should have used the money he spent on the car to take some math and business classes.
Also... why is 'math' not in the Firefox spell check dictionary?
- DrScump 11y agowhy is 'math' not in the Firefox spell check dictionary? Apparently, it's not used enough to get populated in the dictionary.