4 ms·
Well if it's pure calories/macros, take the 40 cent apple, add some 30 cent protein powder and then 10-20 cents of oats and you've got similar calories and bett
by atwebb 11y ago
Well if it's pure calories/macros, take the 40 cent apple, add some 30 cent protein powder and then 10-20 cents of oats and you've got similar calories and better macros for the same or cheaper if you go for a banana or find some deals on apples. Throw in half a bag of frozen veggies and you're a lot better off for a quarter more than the McDouble.
Easy and fast? No, there's opportunity cost there of course but that's just an example off the top of my head. Heck and apple and a can of tuna would come close in price.